get link Hem > Lund > Kontakt

Drottning Blankas Gymnasieskola i Lund

Adress

Skomakaregatan 12
223 50 Lund

Växel

T3 Total enter site è una società a responsabilità limitata in via G. Pianigiani 71, Roma. Aperti dal lunedì al venerdì: 9.00 – 13.00 / 15.00 -18.00. Telefon: 046-16 29 36 E-post: lund@dbgy.se

Sjukanmälan

source site Telefon: 046-16 29 32, innan kl 9 och varje dag

Personal

wmarie

Marie Roslund Rektor och Studie- och yrkesvägledare (SYV)

go Telefon: 072-201 22 52, 046-16 29 33 E-post: marie.roslund@dbgy.se

alejandro_

Alejandro Sanchez Zaragoza Lärare i spanska

see E-post: alejandro.sanchezzaragoza@ga.dbgy.se

wanette

Anette Isberg Rozjin Förstelärare samt lärare estetiska programmet

http://huntersneeds.net/rigaro/283 Telefon: 0735-86 60 50 E-post: anette.isbergrozijn@dbgy.se

anna_T

Anna Törner Lärare i svenska och naturkunskap

E-post: anna.torner@ga.dbgy.se

asaliliu

Åsa Lilius Biträdande rektor, administratör och lärare i hantverk

see Telefon: 046-16 29 37 E-post: asa.lilius@dbgy.se

wchristoffer

Christoffer Stenson Lärare samhällskunskap/religion/historia, programansvarig samhällsprogrammet

site de rencontre gratuit handicap Telefon: 046-16 29 30 E-post: christoffer.stenson@dbgy.se

wdaniel

Daniel Gustafsson Löfdahl Lärare svenska/psykologi/ungdomskulturer/sociologi

site de rencontre belgique badoo

EbbaWebb

Ebba White Lärare i bild & form

source

wjan

Jan Roos Vaktmästare måndag-fredag kl 9-13

Telefon: 046-16 29 34 E-post: jan.roos@dbgy.se

wjenny

Jenny Sandén Specialpedagog måndag-torsdag

Telefon: 046-16 29 35 E-post: jenny.sanden@dbgy.se

JessicaWebb

Jessica Nilsson Honoré Lärare på Hantverksprogrammet

johanna_b

Johanna Brandin Lärare i svenska

E-post: johanna.brandin@ga.dbgy.se

personalbild_blanka-kvinna-300x300

Kajsa Ekström Skolsköterska (arbetar varje tisdag)

E-post: kajsa.ekstrom@dbgy.se

wkim

Kim Van Veenendaal Lärare inredningsdesign samt Programansvarig estetiska programmet

E-post: kim.vanveenendaal@dbgy.se

wlinnea

Linnea Richard Föräldraledig

E-post: linnea.richard@dbgy.se

wlouise

Louise Andreasson Louise Andreasson lärare i engelska och franska

E-post: louise.andreasson@dbgy.se

wmax

Max Almgren Lärare naturkunskap och matematik, specialisering

E-post: max.almgren@dbgy.se

wnathalie

Natalie Takvam Kurator, tisdagar 8.30-17.00

E-post: natalie.takvam@dbgy.se

wnikolett

Nikolett Cilvrin Lärare hantverk samt Programansvarig HV

E-post: nikolett.cilvrin@dbgy.se

personalbild_blanka-kvinna-300x300

Sandra Holmgren Lärare i tyska

E-post: sandra.holmgren@dbgy.se

wsara

Sara Wendelford Administratör - föräldraledig

Telefon: 046-16 29 36 E-post: sara.wendelford@dbgy.se

wselma

Selma Pasic Lärare filosofi/människors miljöer/ kommunikation/pedagogiskt ledarskap samt förstelärare

E-post: selma.pasic@dbgy.se